Naše společnost spolupracuje s katedrou ocelových a dřevěných konstrukcí fakulty stavební ČVUT

Pracujeme na vývoji a výzkumu inovativních řešení nosných konstrukcí ze skla a jejich konstrukčních detailů – pochozí podlahy, schodiště, podesty, zábradlí a jiné…

Veškeré vaše realizace nosných konstrukcí zaštitujeme vlastní autorizací v oboru statika a dynamika staveb a dokládáme statické výpočty prokazující dostatečnou nosnost a tvrdost konkrétní skladby skla pro danou realizaci v daných podmínkách. Odborné statické posouzení pro nás zajišťuje Ing. Michal Netušil, Ph.D., autorizovaný inženýr pro požární bezpečnost staveb, statiku a dynamiku staveb, který má dlouholeté mezinárodní zkušenosti v oblasti navrhování skleněných konstrukcí.

Společnost STAIRS design je exklusivním dodavatelem jedinečného systému KENNGOTT v České republice. 

Při realizaci samonosných schodišť používáme unikátní technologii – patentovaný systém KENNGOTT, jenž je samonosný a staticky dokonalý.

Technologie KENNGOTT je postavena na dokonale a precizně staticky propočítaném samonosném systému, který nepotřebuje žádné bočnicové nebo svislé statické podepření a tím vytváří dokonalý design. Tento systém se kotví přímo do zdi a jednotlivé stupně jsou mezi sebou provázány tak, že tvoří jedinečnou staticky dokonalou konstrukci bez vnějších podpěr. 

Výhody systému KENNGOTT

  • masivní schodišťové stupně (cca. 65 mm)
  • široký výběr materiálů pro schodišťové stupně, jejich barvy a vzory
  • široký výběr systémů zábradlí a madel a jejich materiálů
  • certifikovaný a ověřený protihlukový systém
  • miliónkrát prověřený tovární ochranný systém schodišťových stupňů
  • dvě evropské zkoušky (ETA)
  • design a kvalita v detailu

Dodáváme skla vrstvená nejmodernější technologií

Veškerá dodávaná bezpečnostní skla jsou kalená a vrstvená s použitím všech nejčastěji používaných druhů vnitřních folií – PVB, EVA a zcela novou technologií IONOMERY:SENTRYGLAS